Georadariuuringute põnev maailm

18. märts 2020 | Uudised, Teenused, Tehtud tööd

Georadari kasutusvaldkond on väga lai.

Meie kogemus näitab, et georadariuuringut vajatakse väga erinevatel põhjustel: maa-aluste tehnovõrkude asukoha ja sügavuse määramiseks, vanade müüride ja vundamentide leidmiseks, maa-aluste tühimike leidmiseks, tunnelite ja maa-aluste käikude kaardistamiseks, laevavrakkide otsimiseks, pinnase kihtide uurimiseks, kuid ka aarete ja muude peidukohtade avastamiseks.

Georadareid kasutatakse ehituses, arheoloogias, geoloogias, keskkonnauuringutel, militaarotstarbel ja mujalgi. Georadariuuringu eelis ja väärtus on see, et pinnas ja uuringuobjekt jäävad kahjustamata. Lisaks on see meetod soodne ning annab kiireid ja täpseid vastuseid. Öeldakse, et georadari kasutajad on nagu superkangelased, kes suudavad näha maa sisse, mis tavainimesele tundub võimatu.

Meil on olnud mitmeid huvitavaid ja edukaid projekte erinevates valdkondades.

Otsisime laevavrakke Tallinna Sadama piirkonnas, ajasime taga maa-aluse tunneli jälgi Maidla mõisas, kaardistasime maa-aluseid objekte väärika ajalooga Tallinna vanalinnas Pikal tänaval ja Estonia esisel väljakul, otsisime Paljassaares survetorustikku ning palju muud. Põnevamatest töödest tegime kokkuvõtted, millega saab tutvuda meie kodulehel.

Kui teil on soov teada saada, mida varjab meie eest maapind, siis võtke meiega ühendust. Üheskoos selgitame välja, kas georadariuuring on õige meetod eesmärgi saavutamiseks.