Seadmed

Georadarit* kasutatakse peamiselt maapinna all olevate objektide kohta info hankimiseks ning geoloogiliste struktuuride ja maa-aluste tehnovõrkude mittekahjustavaks tuvastamiseks ja kaardistamiseks. Georadarit kasutatakse ka rajatiste, näiteks sildade, ehitiste, maanteede ja lennuradade struktuuri uurimiseks. Uuringu sügavus ja detailsus sõltuvad georadarilahenduses kasutatavast sagedusest ning maapinna geoloogilisest iseloomust – selle koostisest ja struktuurist.

Georadar OÜ-l on Eestis ImpulseRadari toodete ainumüügiõigus.

ImpulseRadar on Rootsis tegutsev ettevõte, mis kombineerib ulatuslikke kogemusi uusima tehnoloogiaga, et luua kasutajasõbralikke georadariseadmeid. ImpulseRadari kollektiivil on kokku 130 aastat valdkonnakogemust ning nad on oluliselt panustanud uute georadarilahenduste turule toomisesse ja selle efektiivse mittekahjustava uuringutehnoloogia rakendamise arenguhüpetesse. Innovaatilise ettevõttena on ImpulseRadar loonud ja tooteks arendanud täisvaliku tänapäevaseid georadarilahendusi, mis on töö kiiruse ja kvaliteedi poolest oma alal parimate hulgas.

ImpulseRadari seadmetes kasutatakse uusimat reaalajalise diskreetimise (Real-Time Sampling, RTS) tehnoloogiat. Need on kiired, suurepärase ribalaiuse ja dünaamilise ulatusega ning modulaarsed süsteemid – täpselt teie vajadustele kohandatavad. Kiiresti kogutavad kvaliteetsed georadariandmed aitavad optimeerida ressursikasutust ja vältida kulukaid viivitusi töödes.

* Terminoloogiast: georadari eestikeelsed sünonüümid on maaradar ja pinnaseradar. Läänemaailm kasutab enamasti terminit GPR ehk Ground Penetrating Radar, uue põlvkonna seadmeid nimetatakse ka 3D GPR ja 3D Radar.

PinPointR

Georadar, mis on välja töötatud spetsiaalselt maa-aluste tehnovõrkude tuvastamiseks ja kaardistamiseks.

PinPointR-i abil on võimalik operatiivselt tuvastada ja maha märkida konkreetsed maa-alused objektid uuringualas. Samas võimaldab PinPointR koguda ja salvestada andmeid ka terve uuringuala kaardistamiseks.
Seadmes on kasutusel ImpulseRadari uudne ülihead ribalaiust, kiirust ja lahutusvõimet pakkuv reaalajalise diskreetimisega (Realt Time Sampling, RTS) tehnoloogia ning kahe kesksagedusega antenn. Seadet juhitakse juhtmevaba WiFi ühenduse kaudu mugavas Androidi kasutajaliideses.

CrossOver

Kiire kahe kesksagedusega 2D georadar (GPR)

ImpulseRadari kahesageduslik 2D GPR-lahendus CrossOver põhineb uusimal reaalajalise diskreetimise (Real-Time Sampling, RTS) tehnoloogial. CrossOver on tänapäevane, paindlik ja multifunktsionaalne platvorm, mis viib RTS-põhise GPR-i uuele tasemele, võimaldades andmete kogumist kahel põhisagedusribal ning funktsioonide lisamist vastavalt vajadusele.

Raptor

Kiire mitmekanaliline 3D GPR-antennilahendus

ImpulseRadari GPR-antennilahendus Raptor koosneb eraldiseisvast saatja antennist ja vastuvõtja antennist, mis koos moodustavad kohandatava komplektse radarisüsteemi ja põhineb uusimal reaalajalise diskreetimise (Real-Time Sampling, RTS) tehnoloogial.

Tarkvara

  • Condor 3D georadari andmete töötlemise, visualiseerimise ja interpreteerimise tarkvara
  • Talon andmehõive tarkvara
  • CrossPoint andmete järeltöötluse tarkvara
  • GPR-SLICE© andmete järeltöötluse tarkvara