Raptor

Kiire mitmekanaliline 3D GPR-antennilahendus

ImpulseRadari GPR-antennilahendus Raptor koosneb eraldiseisvast saatja antennist ja vastuvõtja antennist, mis koos moodustavad kohandatava komplektse radarisüsteemi ja põhineb uusimal reaalajalise diskreetimise (Real-Time Sampling, RTS) tehnoloogial.

Kuna Raptori saatev antennielement (Tx) on digitaalsest vastuvõtuelemendist (Rx) lahutatav, on tegu ülimalt paindliku varjestatud GPR-antennilahendusega.

Raptor antenne võib paigutada mitmesugustes seadistustes, võimaldamaks kas tavalisi või spetsiifilisemat laadi GPR-mõõtmisi. Võimalik on ühise keskpunkti (common mid point, CMP), suurte peegeldumis- ja murdumisnurkade (wide-angle reflection and refraction, WARR) ning tomograafia seadistus. Selline paindlikkus pakub uudseid kasutusvõimalusi, näiteks niiskussisalduse analüüs, pinnase tiheduse ja kihistuse analüüs, liikumise tuvastamine ja üldised liikumiskiiruse mõõtmised, aga ka tüüpilisemad 2D- ja 3D-GPR-skannimised.

Nõudlikumatesse mõõtmisrakendustesse sobivad Raptor antennid iseäranis hästi oma täpse ja praktiliselt identse signaalikoste tõttu. Eraldiseisvaid Raptor antenne saab vajadusel kasutada üksteisele väga lähedal ning sobiva digitaalkommutaatori abil võib neist moodustada ülitäpselt ja praktiliselt piiramatu kiirusega töötava süsteemi.

Heaks praktiliseks näiteks on kiired suure resolutsiooniga 3D-mõõtmised, kus Raptor antennid paigutatakse mitmekanalilises seadistuses ritta. Seda tüüpi seadistuse kohta leiate lisateavet altpoolt.

Kuna Raptor antennide kasutusvaldkond võib olla väga lai, küsige soovitud rakenduse kohta kindlasti meilt nõu – oskame aidata kaablite ja pistikute ning vajaliku toitelahenduse valimisel.

¹FCC & CE heakskiiduga

Kiire antennimassiiviga 3D georadar (GPR)

Raptor® on konfigureeritav tänapäevase 3D GPR antennimassivina, mis võimaldab 3D GPR andmete ülikiiret (üle 130 km/h) kogumist punktintervalliga 5 cm. Tavalised süsteemid võimaldavad samadel seadetel tüüpiliselt skaneerimis kiirust kuni 20 km/h.

Julgeme väita, et Raptor® on praegu saadaval olevatest kõrgresolutsiooniga 3D GPR antennimassiividest parim!

Skaneerimise lahendused

Saadaval on skaneerimise lahendused kahe enimkasutatava Raptori seadistuse jaoks: lükataval kärul ja sõidukil. 

Üksikasjade lugemiseks laiendage allolevad jaotised.

Raptori skaneerimise lahendus on võimalik tellida meie tavalise värvikombinatsiooni ja tähistega või ilma nendeta. Nii saate lisada sellele riiklike ja kohalike eeskirjade täitmiseks vajalikud ohutustähised ja muud kasutatavale süsteemile vastavad tähised.

Raptor on võimalik olenevalt rakendusest või projektist konfigureerida kuni 30 kanali kasutamiseks – küsige meie tehniliste teenuste tiimilt nõu seoses kohandatud skaneerimise lahendustega.

Raptori käru
Mõeldud käsitsi lükkamiseks skannitaval alal ning mahutab kuni 8 kanalit (450 MHz) kogulaiusega 0,9 m. Käepide on täielikult kokku liigendatav, et käru võtaks transportimisel või ladustamisel vähem ruumi. Kogu komplekt on hõlpsasti teisaldatav, mahtudes näiteks tavamõõtmetega mahtuniversaali pagasiruumi.

Raptori sõidukikinnitus

Mõeldud paigaldamiseks sõiduki haakekonksule ning mahutab kuni 18 kanalit (450 MHz) kogulaiusega 1,7 m.

Raptori antennide tehniliste andmete võrdlus

Pinnase tõhus kaardistamine

Raptor on loodud praktiliseks tööriistaks, mis aitab saavutada maksimaalse tootlikkuse ja optimaalsed tulemused. Tänu ainulaadsele tehnilisele lahendusele on antennid kiiresti ja hõlpsasti konfigureeritavad ja vajadusel laiendatavad. Andmeid kogutakse piisavalt tihedalt, et kvaliteetse 3D radariprofiili hankimiseks piisaks ühest läbimisest. Kuna radariandmed sünkroniseeritakse täpsete asukohaandmetega, on iga radariprofiil külgnevate profiilidega täpselt ühitatav. See optimeerib andmekogumist ning pinnase kaardistamist.

Asukohamääramise täpsus

Raptor sünkroonib kõik kogutud radariandmed vastavate GNSS-koordinaatidega, mida kogutakse ainulaadse kahest GNSS-antennist koosneva süsteemiga. Saadavad asukohaandmed on väga usaldusväärsed täpsusega 1 millisekund.

Piiramatu kiirusega andmehõiv

Tänapäeval kasutatakse GPR-skannimiseks sageli sõidukeid, seda ka maastikul. Raptor on kiire ning tagab ka sõidukiga skannimisel piisava lahutuse ja optimaalsed tulemused.

 

Kommutaator võib näha välja nagu vanamoodne juhtplokk, kuid on tegelikult eriotstarbeline Etherneti switch.

Tänu kvaliteetsetele kaablitele ja värvikoodis pistikutele on süsteem kiiresti konfigureeritav ja töökindel.

Raptor antennid on iseseisvad adapteeruvad radarisüsteemid. Vastuvõtjad sünkroniseeruvad naabritega, jagavad saatjaid ning valivad kanalitele optimaalsed ajavahemikud. See ainulaadne lahendus teeb Raptorist kiireima praegu saadaval oleva antennimassiiviga 3D GPR-i.

Antennide talitlusolekut näitavad LED-lambid.