Narva elektrijaama territooriumil oli kahjustada saanud maa-alune veetoru. Torust välja voolanud vesi oli osaliselt pinnase ära uhtunud. Toru lekkekoht oli lahti kaevatud, aga oli oht, et välja voolanud vesi võib olla põhjustanud pinnase ärauhtumist ka lekkekohast kaugemal.
ÜLESANNE
Otsida võimalikke maa-aluseid tühimikke lekkekoha ümbrusest ning nende leidmisel määrata nende täpne suurus ja paiknemine.
LAHENDUS
Uuringuala oli asfaltkatte all, seega tasase ja ühtlase pinnasega. Tänu sellele oli võimalik seal teostada andmehõivet kõikide georadaritega. Otsustati kasutada kõrgeresolutsiooniga andmemassiiviga 3D radarit Raptor, millel olid 450 MHz antennid. Sellise lahenduse puhul on võimalik tellijale visuaalselt esitada võimalikud maa-alused tühimikud nende leidmisel. Kuna tegemist oli avatud alaga, siis positsioneeriti georadarit RTK GNSS-seadmega.
TULEMUS
Georadariuuringu tulemusena tuvastati lekkekoha kõrvalt üks ala, kus oli tõenäoline maa-alune tühimik. Lekkepiirkonnast kaugemalt maa-aluseid tühimikke ei leitud ja seega võib kindel olla, et lekkinud vesi ei põhjustanud avariipaigast eemal pinnase uhtumist.